University of Victoria

UVic 

Yemyeşil bir park gibi, dünyanın en öğrenci dostu yerleşkelerinden birinde okuyup, yaşamak ister misiniz?
Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle beraber nadir bulunan bir hoşgörü ortamında buluşup bir dünya vatandaşı olmaya hazır mısınız?
Hem Kanada da okuyup hem de ılıman iklimi olan bir şehirde yaşamak ister misiniz?
Bu sorulara cevabınız “evet” ise University of Victoria size çok uygun fırsatlar sunuyor.
Yurtdışında okumanın başta gelen iki şartı İngilizce yeterlik sınavında gerekli notu tutturmak ve maddi açıdan uluslarası öğrenci ücretlerini karşılayabilmektir. Ancak UVic bu engelleri aşmanıza yardımcı olacak İngilizce ve İşletme Yönetimi Programları sunuyor.
Diğer üniversitelere kıyasla çok daha uygun fiyatlarla Business and Marketing Sertifika (bir yıllık) ya da Diploma (iki yıllık) programlarında okuyabilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse yine UVic İngilizce programlarından seviyenize uygun birine katılarak kendinizi IELTS sınavına girme zorunluluğu olmadan yeterli seviyeye çıkarabilirsiniz.
İsterseniz doğrudan sadece İngilizcenizi geliştirme için de aşağıda bağlantısı verilen İngilizce programlarına katılabilirsiniz.

Rakamlarla University of Victoria (UVic) 

22,020 öğrenci (lisans ve lisans üstü)
900 tam zamanlı öğretim görevlisi
535 patent başvurusu
1,080 buluş
2019 Times Higher Education kariyer hazırlık sıralamasında 1 numaralı Kanada Üniversitesi (2019 Times Higher Education Global University Employability Ranking)
Uluslararası araştırma işbirliğinde Kuzey Amerika’nın 1 numaralı üniversitesi (Leiden, 2011-19)
Mezunlarının kurduğu Flicker, Slack ve HootSuite de dahil olmak üzere 169 start-up firma
163 dönümlük geniş yeşil yerleşke
77 milyon dolarlık uluslarası çapta spor kompleksi
Şehir merkezine 7 km uzaklıkta yerleşke

Sertifika ve diploma programları size uygulamalı beceriler kazandırmaya, gerçek iş hayatına yönelik problemleri analiz ederek çözümler oluşturmaya ve iş planı geliştirmeye odaklı bir programdır.

İşletme Yönetimi Sertifikası 8 kurstan, DBA (Diploma in Business Administration) İşletme Yönetimi Diploması ise buna ek 6 kurs daha alınarak, toplamda 14 kurs ile tamamlanır.

Programa kabul için İngilizce dil seviyenizi gösteren IELTS sınav sonucunuzun en az 6 olması gerekmektedir. Ancak dil seviyeniz bunun altındaysa sorun değil, başvurunuza UVic dil merkezinde size uygun seviyeye çıkaracak kursları da ekleyebilirsiniz.

Daha fazlası

Online ya da Yüz-yüze

UVic’in uluslararası öğrenciler için hazırladığı bu programları online veya yerleşkede yüz-yüze alabilirsiniz. Kanada hükümeti uluslarası seyahate izin verdiğinde UVic Covid-19 önlemleri ve düzenlemeleri açısından Kanada hükümeti tarafından onaylanmış Kurumlardandır.

Fiyatlandırma

Fiyatları diğer uluslararası öğrenci fiyatlarına göre oldukça uygundur. Uluslararası diploma sahibi olup çalışma iznine başvurma şansı getiren bu avantajlı fiyatları kaçırmayın.

Kabul Şartları

• Liste mezuniyeti ve iki yıllık tam-zamanlı iş tecrübesi (veya eşdeğer eğitim süresi)
• İngilizce yeterlilik (şartlı kabul mümkün olabilmektedir. Detaylar için bize ulaşın.)
• Özgeçmiş
• Not dökümü (transcript)